برنامه روز دوم جشنواره چهلم منتشر شد؛کدام فیلم‌ها در روز دوم چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اکران می‌شود؟

جدول نمایش و برنامه‌های دومین روز چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران منتشر شد.

به گزارش ستاد خبری چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌کوتاه تهران، این رویداد روز جمعه 28 مهرماه و در دومین روز اکران فیلم‌های کوتاه راه‌یافته به بخش‌های مختلف، در سالن‌های پردیس سینمایی «ملت»، میزبان علاقه‌مندان سینمای کوتاه خواهد بود.

* برنامه نمایش فیلم‌های داستانی مسابقه سینمای ایران

سالن شماره یک و دو در روز دوم جشنواره هم به اکران فیلم‌های داستانی راه‌یافته به بخش مسابقه سینمای ایران اختصاص داده شده‌اند.

در سانس اول و از ساعت 14 تا 15:30 فیلم‌های «بازسازی» به کارگردانی علی توکلی، «آپولو» به کارگردانی فرزاد رنجبر، «افسانه کوه ننوک»‌ به کارگردانی محمدرضا مرادی، «پیله» به کارگردای مونا فرخنده و «صوراحیل» به کارگردانی اسماعیل عظیمی در سالن شماره یک روی پرده می‌رود.

در سانس دوم سالن شماره یک از ساعت 16 تا 17:30 فیلم‌های کوتاه «تاکسیدرمیست» ساخته بهزاد علوی و سوسن سلامت، «شریف» ساخته محمد علیزاده‌فرد، «زمرد» ساخته مجتبی اسماعیل‌زاده بلوچ، «مدیر مدرسه» ساخته میکائیل  دیانی و «خیال آبی» ساخته الناز قنبری روی پرده خواهد رفت.

اکران فیلم‌های داستانی بخش مسابقه ملی در سانس سوم سالن شماره یک، از ساعت 18:30 تا 20 با اکران «شیهه دور» به کارگردانی صمد قربان‌زاده، «زاک» به کارگردانی علی خسروی، «همه چیز به نظر آقای کاف بستگی دارد»‌ به کارگردانی حسن حکمت روش، «اکو» به کارگردانی یوسف شفیق، «برادران آبتنی» به کارگردانی سروش البخشی نائینی و «نیمکت» به کارگردانی بهروز شمشیری دنبال خواهد شد.

در سانس پایانی سالن شماره یک در روز دوم جشنواره هم از ساعت 20:30 تا 22 فیلم‌های کوتاه «نابومی»‌ ساخته سعید قندهاری، «آخرین شیهه اسبی که خواب پروانه شدن دیده بود»‌ ساخته مهدیه محمدی،‌‌ «خودکشی به سبک نیچه» ساخته پیام کردستانی، «ترموستات» ساخته روزبه اخوان و «بعد از نیمه‌شب» ساخته محمد باقری روی پرده می‌رود.

در سالن شماره دو و در سانس اول از ساعت 14 تا 15:30 فیلم‌های کوتاه داستانی «لاری» به کارگردانی میثم مرادی، «دنیا منم فوعه» به کارگردانی مصطفی آقامحمدلو، «کرم چاله»‌ به کارگردانی سیداحسان طالقانی اصفهانی، «سردست» به کارگردانی فاطمه سادات جوادی، «اوروبروس»‌ به کارگردانی فرهنگ عمرانی و «صونا» به کارگردانی زهرا ترکمنلو اکران می‌شود.

در دومین سانس این سالن، از ساعت 16 تا 17:30 فیلم‌های کوتاه «داستان اسباب‌بازی» به کارگردانی علیرضا استوار، «سربسته» به کارگردانی یاسر خیر، «دد چوپان» به کارگردانی سهیلا پورمحمدی، «اذان صبح به افق یزد»‌ به کارگردانی زهره صباغیان و «زنان لجمن» به کارگردانی زیور حجتی روی پرده می‌رود.

سالن شماره دو در سانس سوم از ساعت 18:30 تا 20 میزبان اکران فیلم‌های کوتاه «تاخاریها» به کارگردانی محمد آریانیک، «گربه ماهی»‌ به کارگردانی امیرحسین مهماندوست، «رویای نیمه‌جان» به کارگردانی آرمین اعتمادی، «مورچه» به کارگردانی فرهاد شنتیایی و «استیک» به کارگردانی کیارش دادگر خواهد بود.

در آخرین سانس نمایش فیلم‌های داستانی در روز دوم جشنواره چهلم هم از ساعت 20:30 تا 22 فیلم‌های کوتاه «پسر خورشید» ساخته راد پورجبار، «بی‌هوا» ساخته رویا پارسا، «آلفا» ساخته مسعود محمدی تاکامی و مهیار صیفوری، «خوانا بنویسید» ساخته مرتضی علیزاده و «کمپانی» ساخته ایل‌ناز خیرخواه در سالن شماره دو اکران می‌شود.

* برنامه نمایش فیلم‌های بخش بین‌الملل

سالن شماره 9 پردیس سینمایی «ملت» در روز دوم جشنواره چهلم هم به اکران فیلم‌های راه‌یافته به بخش بین‌الملل اختصاص پیدا کرده است.

در سانس اول و از ساعت 14 تا 15:30 فیلم‌های کوتاه داستانی «کم‌حرف‌ها»، پویانمایی «سگ چشم‌سیاه»، داستانی «از دید چهره‌ات خوشحالم»، مستند «باسمه‌کاری»، تجربی «نتایج ممکن است متفاوت باشد» و داستانی «سیمو» روی پرده می‌رود.

در دومین سانس اکران در سالن شماره 9 از ساعت 16 تا 17:30 فیلم‌های کوتاه داستانی «خانه‌ای که داشتیم»، مستند «دیروز امروز فردا»، پویانمایی تجربی «ماه‌پیمایی»، داستانی «ماهی عصبانی»، پویانمایی «پل» و داستانی «لطفا یک کارش بکن» از آثار بخش بین‌الملل اکران می‌شود.

در سانس سوم و از ساعت 18:30 تا 20 هم فیلم‌های کوتاه پویانمایی «در کنار»، داستانی «مونگاتا»، مستند «اسرار بخارا»، داستانی «فاز6»، مستند «گلاب گل»، داستانی «معدود» و تجربی «جیرجیر بی‌صدای اعداد نامرئی» اکران می‌شود.

از ساعت 20:30 الی 22 و در آخرین سانس نمایش فیلم‌های بخش بین‌الملل در روز دوم جشنواره چهلم، فیلم‌های کوتاه پویانمایی «خط 23»، مستند «امید»، پویانمایی «چکامه‌ای درباره میهن‌های‌مان»، داستانی «فهرست»، مستند «شب عروسی»، داستانی «ملخ‌ها» و داستانی «اگرچه شب است» به نمایش درخواهد آمد.

* برنامه نمایش آثار پویانمایی مسابقه سینمای ایران

در روز دوم جشنواره چهلم، آثار پویانمایی در سانس دوم از اکران‌های سالن شماره 10 روی پرده می‌روند.

در این سانس از ساعت 16 تا 17:30 فیلم‌های پویانمایی «پتتیک» ساخته نرگس ذاکری، «کاسه برنجی» ساخته حسین حبیبی‌اصل، «ققنوس» ساخته مونا شمس، «همه دیوارها کوتاهند» ساخته حسن دهقاندوست، «ده سالگی» ساخته فاطمه جعفری، «بالاتر از نور» ساخته سمیه نیلی و «ملودی» ساخته مهدی امینی، به نمایش گذاشته می‌شود.

* برنامه نمایش آثار مستند مسابقه سینمای ایران

سانس اول و سوم  اکران فیلم‌ها در سالن شماره 10 در روز دوم جشنواره به اکران فیلم‌های کوتاه مستند ایرانی اختصاص پیدا کرده است.

در سانس اول از ساعت 14 تا 15:30 مستندهای کوتاه «چوپان راستگو» به کارگردانی محمدصادق عالی شواندی، «مه‌لقا» به کارگردانی مریم جمالی، «ناهاتاک» به کارگردانی سید افسر و «تا بادها، یادها را نبرند» ساخته احمد صراف یزد روی پرده می‌رود.

در ادامه اکران مستندهای کوتاه مسابقه سینمای ایران در سومین سانس سالن شماره 10 از ساعت 18:30 تا 20 سه مستند کوتاه «مانلی» به کارگردانی جابر قربانی، «میراث باد» به کارگردانی نسیم سهیلی و «دیوارهای مرز» به کارگردانی فاطمه مرزبانی به نمایش گذاشته می‌شود.

* برنامه اکران‌های جنبی جشنواره چهلم

در روز دوم جشنواره و در قالب 5 سانس در سالن‌های شماره 8 و شماره 10 آثار مربوط به بخش اکران‌های جنبی به نمایش گذاشته می‌شود.

سالن شماره 8 پردیس «ملت» از ساعت 14 تا 15:30 در قالب اکران جنبی فیلم‌های بخش «بر بال خاطرات» میزبان اکران فیلم‌های «آرزو» به کارگردانی ساعد نیک‌ذات، «نوروزگلی» به کارگردانی رهبر قنبری، «تکیه بر جام» به کارگردانی میردولت موسوی و «مراسم» به کارگردانی سعید روستایی خواهد بود.

در سانس دوم این سالن از ساعت 16 تا 17:30 از میان فیلم‌های بخش «کتاب و سینما» فیلم‌های «کمپانی» به کارگردانی ایل‌ناز خیرخواه، «خوانا بنویسید» به کارگردانی مرتضی علیزاده، «افسانه کوه ننوک» به کارگردانی محمدرضا مرادی، «شیهه دور» به کارگردانی صمد قربان‌زاده، «قو» به کارگردانی بهناز سلیمانی و «خانه دورافتاده» به کارگردانی امیر رستمی روی پرده می‌رود.

در چهارمین سانس از اکران‌های سالن شماره 8 و در قالب اکران‌های جنبی بخش «بر بال خاطرات» از ساعت 20:30 تا 22 فیلم‌های «روی آسفالت داغ» ساخته مسعود مددی، «بوم‌رنگ» ساخته داریوش غریب‌زاده، «سوگند به شب» ساخته عطا مجابی، «زندگی بداهه» ساخته عاطفه خادم‌الرضا، «حفره مشترک» ساخته اسما ابراهیم‌زادگان، «صراحی» ساخته سعید نجاتی و «حیوان» ساخته بهرام و بهمن ارک اکران می‌شود.

آخرین سانس سالن شماره 8 در دومین روز جشنواره چهلم هم در قالب اکران جنبی به بخش ویژه «شاخه زیتون» اختصاص پیدا کرده است. در این سانس ویژه از ساعت 22 تا 22:30 فیلم‌های کوتاه «حنان» به کارگردانی محمدمهدی توکلی، «شورشی» ‌به کارگردانی علی سلمانی، «حمله بعدی به جنین» به کارگردانی کریس جیامو، «شهرور» به کارگردانی مومن غنین حسانین و یعفا عزت شهرور، «فرار بزرگ» به کارگردانی حمید نخعی امرودی و «خونه دزد» به کارگردانی حمید نخعی امرودی به نمایش در می‌آید.

سالن شماره 10 هم در سانس چهارم نمایش خود در روز دوم، از ساعت 20:30 تا 22 در قالب اکران جانبی فیلم‌های بخش «استعدادهای نو»، میزبان اکران فیلم‌های کوتاه «یادگاری» به کارگردانی سونیا فردی‌پور، «نعش‌کش» به کارگردانی محمدمهدی گراوند، «تبعید» به کارگردانی سیدسجاد حسینی، «کئچی» به کارگردانی رضا میرزایی، «فراگ7» به کارگردانی حسین بنیاد و «معارفه» به کارگردانی مهدی میرباقری خواهد بود.

* اکران ویژه آثار وحید بیوته

سانس سوم از جدول اکران سالن شماره 8 پردیس‌«ملت» در روز دوم جشنواره به اکران ویژه آثار وحید بیوته مدیر تصویربردای باسابقه سینمای کوتاه اختصاص پیدا کرده است.

در این سانس از ساعت 18:30 تا 20 فیلم‌های کوتاه «عاشق» به کارگردانی محمد ثریا، «راعون» به کارگردانی مسعود دهنوی، «جبرئیل» به کارگردانی یوسف کارگر، «ساختمان شماره 13» به کارگردانی امیر غلامی، «آرامگاه» به کارگردانی علی دارایی و «دریا موج‌موج می‌زند» به کارگردانی امیر غلامی روی پرده می‌رود.

همچنین نشست‌های تخصصی «۴۰-۲۰» جشنواره چهلم فیلم کوتاه تهران نیز از صبح امروز(جمعه ۲۸ مهر) ساعت ۱۰ با نمایش فیلم‌های کوتاه ژانر مبتنی بر اردوی فیلمسازی همدان و ژانرهای رازآلود، کمدی و ملودرام آغاز می‌شود. در این نشست‌ها با کارشناسی حسن حسینی از ساعت ۱۱ تا ۱۳ به گفت و گو با علی ملاقلی پور با موضوع یاد شده پرداخته می شود. همچنین کمال تبریزی فیلمساز و دبیر نشست‌های تخصصی گفت و گوی کارگردان با عوامل تولید از ساعت ۱۵ تا ۱۶:۳۰ به گفت و‌گو با مصطفی احمدی مدیر برنامه ریزی سینما اختصاص دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *