در نشست ستاد جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان مطرح شد؛تسهیل تماشای فیلم برای خانواده‌ها درکنار بچه‌ها

دبیر سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در دومین نشست ستاد برگزاری این جشنواره گفت المپیاد فیلمسازی نوجوانان از ۲۴ شهریور و جشنواره فیلم کودک از ۱۴ مهر برگزار می شود.

مجید زین العابدین با اشاره به تصمیمات ستاد جشنواره برای تسهیل شرایط تماشای خانوادگی فیلم در کنار بچه‌ها، از حضور نوجوانان فیلمساز برگزیده ادوار قبل المپیاد فیلمسازی نوجوانان در رقابتهای امسال استقبال کرد و به دبیرخانه جشنواره ماموریت داد ساز و کار لازم برای این حضور را فراهم کند.

به گزارش امور ارتباطات و اطلاع رسانی سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان، در دومین نشست ستاد برگزاری این جشنواره، مجید زین العابدین مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و دبیر این جشنواره گفت: با تفاهم میان بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان، امسال نیز جشنواره در شهر اصفهان برگزار می شود و با برنامه ریزی جدید برای المپیاد فیلمسازی نوجوانان به فاصله دو هفته قبل از جشنواره، مقدمه افتتاحيه این جشنواره خواهد بود.

وی افزود: امسال شرایطی فراهم شده تا نوجوانان فیلمساز برگزیده هفتمین دوره المپیاد فیلمسازی نوجوانان، امسال در جشنواره حضور یابند و فیلمهای ساخته شده توسط ایشان امکان رقابت با سایر آثار را پیدا کنند.

دبیر سی و ششمین جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان لزوم تقویت نقاط قوت و رفع تواقص دوره پیشین جشنواره را از سوی هر دو ستاد اجرایی تهران و اصفهان ضروری دانست و افزود: واقعیت این است با وجود همه گام‌های مثبت برای سینمای کودک و نوجوان در همه ادوار گذشته، این سینما به شدت نحیف و نیازمند برنامه‌ریزی راهبردی برای حمایت است.

زین العابدین گفت اعتبارات فرهنگی مناسبی باید برای این سینما تخصیص داده شود.

بررسی و تصویب شرایط حضور فیلمها در بخش بین الملل جشنواره سی و ششم، تسهیل شرایط تماشای فیلم برای خانواده‌ها در کنار کودکان و نوجوانان حاضر در جشنواره و ایجاد ساز و کار های تشویقی برای حمایت از فیلم‌های  ایرانی برگزیده جشنواره در مرحله اکران عمومی آنها از جمله مواردی بود که در دومین نشست ستاد برگزاری جشنواره مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است در این نشست، اعضای ستاد برگزاری جشنواره سید مهدی سجادی، مسعود احمدیان، رائد فریدزاده، سیمون سیمونیان، وحید ملتجی، میثم بکتاشیان، آزاده غفاری، میلاد شکرخواه، علی اسدی و مصطفی محمودی حضور داشتند.

سی و ششمین دوره جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان با دبیری مجید زین العابدین از 14 تا 19 مهرامسال در اصفهان برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *