انتشارات بنیاد سینمایی فارابی کتاب «حکمرانی و سیاست‌گذاری سینما در ترکیه» را منتشر کرد

حکمرانی و سیاست‌گذاری سینما در ترکیه از تازه‌های نشر بنیاد سینمایی فارابی‌ست که صبح امروز وارد بازار نشر کشور شد.

به گزارش جهان سینما به نقل از روابط‌عمومی بنیاد سینمایی فارابی، کتاب «حکمرانی و سیاست‌گذاری سینما در ترکیه» به قلم محمد محبوبی‌مراد از تازه‌های نشر فارابی‌ست که صبح امروز در محل غرفه انتشارات بنیاد واقع در سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی و وارد بازار نشر کشور شد.

این کتاب تازه منتشرشده، مطالعه و ارائه گزارشی توصیفی از حکمرانی و سیاست‌گذاری سینما در برخی از مهم‌ترین کشورهای جهان از جمله ترکیه به‌واسطه علاقه‌مندی مخاطب ایرانی به سینما و سریال‌های این کشور است.

ارائه توصیف و تحلیل دقیقی از نظام حکمرانی و سیاست‌گذاری ترکیه در زمینه هنر-صنعت سینما که پیش‌تر به نحو استعاری کاج سبز خوانده می‌شد، و نیز تشریح پیامدهای این سیاست‌ها و راهبردهای آن در دوره‌های گوناگون تاریخی می‌تواند واجد آموزه‌های سیاستی در راستای نظام حکمرانی سینما و دربر دارنده ایده‌های متعدد شیوه‌های تعامل بین سینمای دو کشور ایران و ترکیه باشد.

در این کتاب 186 صفحه‌ای که در 500 نسخه و با نظارت علمی علیرضا قربانی منتشر شده است، شش فصل با موضوعاتی از جمله شیوه‌های تامین سرمایه برای ساخت فیلم در ترکیه، نهادهای موثر در حکمرانی سینمای ترکیه، بازار صنعت سینمای این کشور و تاریخچه آن به چشم می‌خورد.

رنسانس سینمایی ترکیه، حجم تولید سینمای ترکیه، درآمد بازار داخلی، تاثیر حمایت‌های دولتی بر حجم تولید فیلم، تامین مالی جمعی و سانسور در سینمای ترکیه از جمله دیگر موضوعات دربر گیرنده کتاب یادشده به‌شمار می‌رود.

مرکز انتشارات بنیاد سینمایی فارابی هم زمان با برگزاری سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران همه روزه تا 29 اردیبهشت ماه در محل شبستان اصلی مصلای تهران، راهرو 15 غرفه شماره 275 پذیرای علاقه مندان حوزه کتاب های سینمایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *