هانا پولاک مسافر «سینماحقیقت» شد

هانا پولاک کارگردان و تهیه‌کننده لهستانی در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» کارگاه برگزار می‌کند.

به گزارش جهان سینما به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، هانا پولاک کارگردان، فیلمبردار و تهیه‌کننده لهستانی برای فیلم کوتاه مستند خود، «بچه‌های لنینگرادسکی»، که در مورد کودکان بی‌خانمانی است که در ایستگاه راه آهن لنینگراد در مسکو زندگی می‌کنند، نامزد دریافت اسکار و جایزه امی شد. در کارگاه‌های هفدهمین جشنواره «سینماحقیقت» استادان ایرانی و بین‌المللی حضور خواهند داشت.

در سال 2003 ، او به عنوان بهترین تهیه‌کننده فیلم های مستند در جشنواره فیلم کراکو برای فیلم «تصنیف ایستگاه راه‌آهن» موفق به دریافت جایزه شد. او در مورد ساخت فیلم مستند در بسیاری از دانشگاه‌های جهان سخنرانی کرده است.

هانا پولاک در جشنواره فیلم کراکو و جشنواره بین‌المللی فیلم مستند حقوق بشر در گلاسکوی اسکاتلند عضو هیئت داوران بوده و به عنوان استاد و کارشناس برای ارزیابی پروژه‌های مستند در موسسه فیلم لهستان فعالیت می کند.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» به دبیری محمد حمیدی مقدم از 27 آذر تا 2 دی 1402 در پردیس ملت برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *