شصت‌و‌هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یاسوج–دنا؛جشنواره یاسوج 3 تا 6 مهر1402 برگزار می‌شود

زمان نهایی برگزاری شصت‌و‌هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یاسوج–دنا مشخص شد.

 به‌گزارش جهان سینما به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، زمان برگزاری شصت‌و‌هفتمین جشنواره‌ منطقه‌ای سینمای جوان یاسوج-دنا مشخص شد، که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، 3 تا 6 مهرماه 1402، به مدت ۴ روز، استان کهگیلویه و بویراحمد میزبان فیلم‌سازان و عکاسان جوان 10 استان کشور خواهد بود.

شصت‌و‌هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یاسوج–دنا که با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی با رویکرد ایجاد تنوع و تکثر در انواع فیلم کوتاه از طریق تاکید بر ژانرهای سینمایی برگزار می‌شود.

این دوره از جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان که قرار بود در بازه زمانی 10 تا 13 تیرماه 1402 در شهر یاسوج برگزار شود، به دلیل سفر استانی رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد و آغاز ماه محرم و صفر، به مهرماه 1402 موکول شد.

در شصت‌و‌هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یاسوج–دنا، توجه به سینمای بومی و فیلم‌های ژنریک در اولویت انتخاب و داوری خواهند بود و هنرمندان 10 استان (فارس، خوزستان، خراسان شمالی، کرمانشاه، آذربایجان غربی، ایلام، لرستان، مرکزی، همدان و کهگیلویه و بویراحمد) میهمانان شصت‌و‌هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یاسوج–دنا هستند که در دو بخش فیلم کوتاه و عکس به رقابت می‌پردازند.

شصت‌و‌هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یاسوج 3  تا 6 مهرماه 1402 به میزبانی انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر یاسوج و به دبیری امین درخشان برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است، شصت‌و‌پنجمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یزد-ایساتیس و شصت‌و‌ششمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان بوشهر-خلیج فارس، به ترتیب در بهمن 1401 و اردیبهشت 1402 برگزار شد و فیلم‌هایی که سهمیه‌ حضور در چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را دریافت می‌کنند مشخص شدند.

در هر دوره از جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان، 5 فیلم کوتاه که تندیس بهترین فیلم جشنواره، بهترین فیلم داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی را دریافت می‌کنند، مستقیم به بخش مسابقه دور بعدی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران راه پیدا می‌کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *