دعوت هوشنگ گلمکانی از مخاطبان برای تماشای فیلم مستند «رنج زیر پوست»

هوشنگ گلمکانی منتقد سینما، فیلمساز و مدیرمسئول ماهنامه فیلم امروز با انتشار یادداشتی از مخاطبان برای تماشای فیلم مستند «رنج زیر پوست»به کارگردانی محسن جعفری راد دعوت کرد

به گزارش جهان سینما به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی هنر و تجربه متن یادداشت هوشنگ گلمکانی به شرح زیر است :

مستند «رنج زیر پوست» را ببینید

از روزی که خبر خودکشی محسن را شنیدم و آن پست را با متنی کوتاه در این صفحه گذاشتم، کلی حرف و حدیث از سر گذشته.

هر کس و هر رسانه‌ای سعی کرده آن را به شکل مورد علاقه‌اش نقل و تفسیر کند و آن چه اهمیت ندارد این واقعیت است که این اتفاق چهل روز پس از آزادی‌اش افتاده نه دو روز. و این که تاریخچه زندگی محسن بسیار تلخ و تراژیک بوده و البته که چنین آدمی حتما شکننده‌تر و آسیب‌پذیرتر از یک آدم معمولی بوده و واکنشش به فشار دو هفته بازداشت می‌توانسته متفاوت باشد.

حالا می‌خواهم برای این که محسن جعفری‌راد را بهتر بشناسید و معنا و دلیل خودکشی او را بهتر درک کنید، پیشنهاد کنم مستند «رنج زیر پوست» را که شرح سال‌هایی از زندگی او در ارتباط با خانواده‌اش، و به‌خصوص مادر رنجدیده و پدر مستبدش است ببینید که آن وقت انتخاب نهایی او برای‌تان مفهوم روشن‌تری پیدا می‌کند.

من در جریان ساخت این فیلم «مشاور کارگردان» بودم و اسمم با همین عنوان در تیتراژ فیلم هست.

در طول ساخت فیلم هم در جریان جزییات بیش‌تری از زندگی محسن قرار گرفتم و اعتراف او را به علاقه‌اش به خودکشی چند بار شنیدم و طبعا توصیه‌ام به او امید و فیلم‌درمانی بود.

اما عاقبت محسن نشان داد که چنان تاریخچه‌ای با وجود باز شدن دریچه‌های از امیدهای موقتی، با ضربه‌ای ناگهانی می‌تواند هر کورسوی امیدی را خاکستر کند. متاسفانه می‌دانم که نمونه‌هایی شبیه محسن کم نیستند که معمولا، خیلی خلاصه، از آن‌ها با عنوان کلی «قربانی جامعه» یاد می‌شود.

مستند بلند و تکان‌دهنده «رنج زیر پوست» را که قرار است درآمدش در اختیار همسر او قرار بگیرد می‌توانید در پلتفرم «هاشور» ببینید.

بار دیگر درگذشت تلخ او را به همسرش، خواهرش و سایر بازماندگان و دوستانش تسلیت می‌گویم.

 مسحن جعفری راد منتقد و کارگردان سینما 18 دی ماه  در سن 36 سالگی درگذشت و بر اساس هماهنگی های صورت گرفته فیلم مستند «رنج زیر پوست» توسط گروه سینمایی هنر و تجربه و سامانه هاشور بصورت آنلاین در سایت هاشور به آدرس https://hashure.com/

اکران شده است  تمامی عواید حاصل  از نمایش فیلم   به خانواده وی تعلق خواهد گرفت.

علاقه مندان می توانند از طریق این سایت هاشور  به تماشای این فیلم بنشینند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.